ATAYILDIZ PLAZA NO: 45 ERYAMAN - ANKARAOPTİMUM ERYAMAN OTO KİRALAMA Uygun fiyatla full kaskolu günlük ve uzun dönem araç kiralama
ALTAY MAHALLESİ
ORHANBEY CADDESİ NO: 1 / 45
ATAYILDIZ PLAZA - ERYAMAN / ANKARA
REZERVASYON 0 552 279 00 83
İLETİŞİM 0 312 279 00 83

Batıkent Araç Kiralama

Batıkent Araç Kiralama

Batıkent Araç Kiralama - Eryaman Optimum Araç Kiralama 

Ankara nın başkent olmasından sonra uygulanan ilk proje 1928 yılında 4.5 milyon m2lik bir alanda hazırlanan Yenişehir Projesidir. Yenişehir Projesinde, Ankara çanağı içinde yaşayacak nüfus en fazla 700.000 kişi olarak saptanmıştır. 

İkinci proje olarak, 1934 yılında oluşturulan Türkiye nin ilk konut kooperatifi ve ilk toplu konut girişimi olan Bahçeli Evler Konut Kooperatifini ve bu girişimi başlatan Nusret N. Uzgöreni de anımsamak gerekmektedir. 321.650 m2lik bir alanda uygulanan projenin imar planı ve mimari projeleri de Jansen tarafından yapılmıştır. 
Üçüncü proje ise 1948 yılında yaklaşık 1 milyon m2lik bir alan için hazırlanan Yenimahalle projesidir. 
Daha sonraki yıllarda Ankaraya yoğun göçler olmuş, ancak Batıkent İmar Planının hazırlandığı 1979 yılına kadar bu gelişmelere yanıt verecek yeni yerleşme projeleri hazırlanamamıştır. Toplumun orta ve alt gelir gruplarını sağlıklı bir çevrede konut sahibi edindirmeyi amaçlayan Batıkent Projesinin hazırlıkları 1974 yılında başlatılmıştır. Bu tarihte, Ankara Nazım Planı Bürosunun kentin batı koridoru doğrultusunda geliştirilmesine ilişkin görüşünü de dikkate alan Ankara Belediyesi çalışmalarını bu yöne kanalize etmiştir. 

Batıkent Oto Kiralama - Eryaman Optimum Oto Kiralama 

Oto kiralama sektörünün yıllar içerisindeki büyüme grafiği, sürekli olarak araç kullanılan alanlarda, kiralama yönteminin, satın almaya göre çok daha avantajlı olduğunu gözler önüne seriyor. İşin ilgililerinin çok iyi bildiği bu konu, bireysel kullanıcıların da dikkatini çekti zaman içerisinde. Kendisine ait bir aracı olduğu halde, belli seyahat dönemlerinde kiralık araç kullanmayı tercih eden bireysel kullanıcıların sayısı bir hayli arttı yıllar içerisinde. Böyle de olması gerekiyor aslında. Çünkü Eryaman Optimum Oto Kiralama olarak kendi firmamızdan örnek vermek gerekirse, filomuzda bulunan her aracın, tam zamanında ve eksiksiz olarak bakımlarının yapılması, lastiklerinin mevsimsel özelliklere ve yıpranmalara bağlı olarak tam zamanında değiştirilmesi, kapsamlı bir koruma sağlayan rent a car kaskolu olması, o anki ihtiyaca özel olarak tasarruflu ve ihtiyaca özel kasa tipindeki bir aracın tercih edilebilmesi gibi avantajlarımız sebebiyle, müşterilerimizin bir kısmı, kendi araçları olmasına rağmen bizlerden araç kiralamak suretiyle ihtiyaçlarını karşılamaktalar. Böylece de ödedikleri ücretin karşılığında konforlu bir yolculuğu tasarruflu bir şekilde alırken, kendi araçlarını da riske etmemiş ve yıpratmamış oluyorlar. Sizler de her türlü binek ve geniş aile araçlarımızdan birisini kiralayabilir, Eryaman Optimum Oto Kiralama müşterisi olma ayrıcalığı yaşayabilirsiniz.

Kent-Koop (Batıkent Konut Üretim Yapı Kooperatifleri Birliği) 17 Ekim 1979 tarihinde 13 kurucu ortağın bir araya gelmesiyle Batıkent Projesini gerçekleştirmek üzere kurulmuştur. Kent-Koop un kuruluşu Belediyenin öncülüğünde; sendikalar, esnaf ve sanatkar kuruluşları, meslek odaları vb. grupların katılımı ile olmuştur.  
Kent-Koop, kuruluş ve gelişme süreci içinde üç önemli amacı gerçekleştirmeye çalışmıştır. 

-Konut sorunu olan özellikle alt ve orta gelir grubu insanları bir proje bazında örgütlemek ve herşeyi devletten beklemeden kendi sorunlarının çözümüne, proje bazında demokratik ve katılımcı bir yolla sahip çıkmalarını sağlamak.( Proje Demokrasisi ) 
-Kooperatifçilik hareketini yalnızca konut yapımı boyutu ile almayıp, sosyal ve ekonomik boyutları da içeren Kent Kooperatifçiliği hareketi olarak ele almak.  
-Proje bazında, kamu kuruluşları özellikle yerel yönetim birimleri ve sivil örgütler arasında işbirliği yaparak kaynakların etkin ve hızlı kullanımını sağlamak.( Toplumsal İşbirliği ) 
Kent-Koop tüm yetkili karar ve yürütme organları seçimle göreve gelen kooperatif üyelerinden oluşan bir sivil toplum örgütüdür. Kent-Koop örgütünün en yetkili organı olan Genel Kurul birliğe üye kooperatiflerin her birinin kendi genel kurullarında seçilen üçer delegeden oluşmaktadır.Birlik genel kurulu yılda bir kez toplanarak o yılın çalışma ve denetleme raporları ile ertesi yılın programını ve bütçesini görüşür.  

Kent-Koop ülkemizde kooperatifçilik ilkelerinin yaygınlaşması ve kooperatif birlikleri arasındaki dayanışmanın arttırılması amacıyla,1988 deKent Kooperatifleri Merkez Birliğinin kurulmasına öncülük etmiştir.

Kent-Koop Batıkent modelini örnek alan; İstanbuldan Van a kadar toplam 5.404 hektar alan üzerinde 39 adet projeye katkıda bulunmuştur. Ayrıca Kent-Koop 1987Dünya Konut Yılı nedeniyle özellikle yerel yönetimlere örnek olabilecek 5 adet kentsel gelişim projesini bir dizi kentsel gelişim projesinitartışma ve uygulamaya sokmuştur.Kent-Koop önderliğinde hazırlanan kentsel gelişim projelerinin hepsi bir laboratuar ortamında uygulamaya konmuş ve test edilmiştir. Bu süreç sonunda projelere ilişkin elde edilen bulgular konuyla ilgili çevrelerin tartışmasına ve kullanımına sunulmuştur.Bu projeler ile kooperatifçiliğin yaşamın her alanında uygulanabilen bir model olduğu ortaya konmaya çalışılmış ve kentsel yaşamı doğrudan etkileyen çalışmalar yapılmıştır.  

Kent-Koop tarafından Batıkent, Yenibatı, Bağlum, Balıkuyumcu, Çamlıdere,Dikilitaş ve Çağa olmak üzere 7 bölgede konut projesi;  Batıkent ve Yenikent olmak üzere 2 bölgede de toplu işyeri projeleri için örgütleme ve inşaat çalışmaları yapılmıştır. Bu amaçla ortak olan kooperatif sayısı başından bu yana 246 ya, bunların bireysel ortaklarının toplamı da 35.064 e ulaşmıştır. 


Bu kooperatiflerden, 22 si arsa tahsis edilmeden Kent-Koop tan ayrılmış, 193 üne konut, 20 sine de işyeri arsası tahsis edilmiştir. Toplam 1.222 konutluk arsa tahsis edilen 11 kooperatif inşaatlarını tamamlamadan Kent-Koop tan ayrılmış, 122 konut kooperatifine ait 29.443 adet konut ile 19 toplu işyeri kooperatifine ait 765 adet işyeri inşaatı tamamlanarak sahiplerine teslim edilmiştir. 

Halen 297 konutun inşaatı  Balıkuyumcu projemiz içinde devam etmekte olup 12 kooperatife ait 297 konutun inşaatına önümüzdeki yıllarda başlanacaktır. 

Balıkuyumcu projesi içinde yer alan 35 ortaklı  1 Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi ise proje çalışmaları devam etmektedir. 

Ayrıca 715 konutluk Bağlum projemizde ise 140 konutun inşaatı  devam etmektedir. Projesi içinde yer alan 72 konutluk bir kooperatifimiz ise inşaatlarına henüz başlamamıştır.