ATAYILDIZ PLAZA NO: 45 ERYAMAN - ANKARAOPTİMUM ERYAMAN OTO KİRALAMA Uygun fiyatla full kaskolu günlük ve uzun dönem araç kiralama
ALTAY MAHALLESİ
ORHANBEY CADDESİ NO: 1 / 45
ATAYILDIZ PLAZA - ERYAMAN / ANKARA
REZERVASYON 0 552 279 00 83
İLETİŞİM 0 312 279 00 83

Batıkent Oto Kiralama

Batıkent Oto Kiralama

BATIKENT OTO KİRALAMA - BATIKENT ARAÇ KİRALAMA Bütçenize göre ve tabi ki bir araçta bulunmasını istediğiniz özellikleri sağlayan modellere göz atabilirsiniz. Kiralamayı düşündüğünüz gün süresine göre indirim olanakları sunan şirketlerle maddi yönden kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

Batıkentin nüfusu, bağlı olduğu Yenimahalle ilçesinin yaklaşık yarısı kadardır. Nüfusu düşük ve orta gelir grubu insanlar oluşturur. İlk kurulduğu yıllarda daha çok sanatçı, akademisyenlerden oluşmaktadır.

Batıkent, Ankaranın belediye başkanlarından Vedat DALOKAY ın 1973 yılında  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilmesi ile birlikte, çarpık kentleşme sorununa çözüm olarak oluşturulmuştur. Pek çok isim düşünülmüş ancak projenin Ankara nın batısında gerçekleştirileceği kesinleştiğinde de isim kendiliğinden ortaya çıkmıştır. Batıkentin özellikle Murat Karayaşçın döneminde altyapısının geliştirilmesi ve Melih Gökçek döneminde de metronun tamamlanmasıyla ulaşım bakımından birçok sorunu halledilmiştir.

Batıkent Rent A Car - Batıkent Kiralık Araç

Projenin hayata geçirilmesi için bugünkü Batıkent in  hemen hemen tamamı kamulaştırılmıştır. Katılımcı, demokratik bir şekil içerisinde uygulama istenildiğinden, bu isteğe uygun olarak 1979 yılında Kent-Koop kurulmuş, Kent-Koop üstlendiği misyona uygun olarak hemen faaliyete başlamıştır. 1987 yılında da Dünya Kent Ödülünü almıştır. Batıkent projesi başlangıçta sosyal konut projesiydi. Ancak zaman içerisinde çeşitli değişikliklere uğrayarak bugünkü halini almış ve Ankaranın gözde yerleşim alanlarının başlarında gelmeye başlamıştır. Batıkent, bu gelişimleri ile haliyle araştırmacıların da dikkatini çekmiş, çeşitli yönlerden araştırmalar yapılmıştır.

Çıkan sonuç:

  • Sosyo-kültürel seviyesi yüksek,
  • Ekonomik seviyesi orta ve orta üzeri insanların oturduğu bölge olarak tanımlanmıştır.