ATAYILDIZ PLAZA NO: 45 ERYAMAN - ANKARAOPTİMUM ERYAMAN OTO KİRALAMA Uygun fiyatla full kaskolu günlük ve uzun dönem araç kiralama
ALTAY MAHALLESİ
ORHANBEY CADDESİ NO: 1 / 45
ATAYILDIZ PLAZA - ERYAMAN / ANKARA
REZERVASYON 0 552 279 00 83
İLETİŞİM 0 312 279 00 83

Eryaman Optimum Araç Kiralama-Etimesgut Oto Kiralama

Eryaman Optimum Araç Kiralama-Etimesgut Oto Kiralama

Etimesgut Araç Kiralama - Etimesgut Optimum Araç Kiralama

Optimum Oto Kiralama Eryaman da Ayaş Yolu üzerinde OPTİMUM AVM karşısında Atayıldız Plaza 45 numarada hizmet veriyor. Firmamız bünyesindeki tüm kiralık araçlar tam donanımlı, bakımlı, dizel, manuel ve otomotik vites seçeneklidir. Müşterilerimizin menfaatlerini tam anlamıyla gözeten firmamızın tüm araçları rent a car kaskoludur. Binek araçlarımızın yanı sıra, ihtiyaca özel geniş aile araç seçeneklerimiz de mevcuttur. Siz sadece seyahatinize odaklanın, nasıl bir araca ihtiyacınız olduğuna karar verin ve gerisini bize bırakın. Araç kiralamakla ilgili ihtiyacınızda, hiç bir detayla uğraşmanıza gerek yok. Alanında uzman müşteri temsilcilerimiz, ihtiyacınızın tam karşılığı olan aracı tam zamanında sizler için hazır edecektir. Eryaman Optimum Oto Kiralamadan hizmet alarak, güvenli ve ekonomik bir kiralık araçla seyahat etmenin ayrıcalığını yaşayın.

Optimum Oto Kiralama Yüksek hızlı tren durağına yürüme mesafesindedir. Ayrıca Eryaman Metrosu ve Ayaş yolundan geçen tüm otobüs ve minibüslerin de güzergahı üzerindedir. Ulaşım bakımından son derece avantajlı bir bölgede olan firmamızın transfer hizmetleri için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Etimesgut isminin esin kaynağı olan Ahi Mesud, Osmanlı devrinde Ankara’da yaşayan bir ahi reisidir. Ahi Mesud hakkındaki bilgiler sınırlıdır. Doğum ve ölüm tarihleri konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır. Ahi Mesud Zaviyesi 1462 yılında oğlu Minnet in tasarrufunda olduğuna göre bu tarihten önce vefat etmiş olması gerekir. Onun ismini, Etimesgut Bağlıca Köyüne kurduğu zaviyesi ve oğlu Ahi Sinan a ait Ahilik şeceresinden öğrenmekteyiz. Mesleği debbağlık (deri tabaklama) olan Ahi Mesud un Kırşehir de doğduğu, Ankara ya da oradan geldiği kabul edilmektedir. Ahi Evrenin neslinden geldiği şeklindeki ifadeleri, akrabalık olarak kabul etmek yerine Ahilik bağı, mesleki intisap olarak kabul etmek daha doğru olur.

Etimesgut bölgesi için tarihi seyir içerisinde  Amaksyz,  Amaksız ,  Amaksis ,  Akmasus  isimleri kullanılır. Ahi Mesud un zaviyesinin Bağlıca köyünde olması hasebiyle bu köye bazen, Ahi Mesud ismi de kullanılmıştır. Mayıs 1928 de Atatürk ün emriyle Ahi Mesud Örnek Köyü  kurulmuş, Haziran 1928 de Ahi Mesud Nahiyesi  ismini almıştır. 1930 yılında  Etimesut  ve Aralık 1937 de de  Etimesgut  olarak ismi değişen nahiye, Mayıs 1990 da ilçe statüsü kazanmış ve Ağustos 1990 tarihinde de Etimesgut Belediyesi kurulmuştur.